Természetgyógyász-Marika

Alternatív és természetgyógyászat. Fűben-fában orvosság. Gyógyitó ásványok. A természet gyógyító ereje és szépsége. Gyógynövények. Lelki segítség. Angyalok. Reiki. Tarot. Stressz. Masszázsok. Fülgyertya.

 
Fekete retek köhögésre


Egy fekete retket megmosunk és levágjuk a tetejét. Azután kikaparjuk a belsejét tölcsér formájúra. Az alján hagyjuk  kb. 1 cm vastagon a retek húsát. A retek alján az  1 cm-nyi húst szúrjuk át egy hústűvel vagy egy fogpiszkálóval. Ezután a fekete retket állítsuk rá egy kis pohárra. Miután elkészültünk, töltsük meg  a kivájt részt mézzel. A méz egy éjszaka alatt szépen lassan át fog csöpögni a pohárba miközben kioldódik a retekből a hatóanyag. Az átfolyt lé mennyisége függ a retek nagyságától. Ezt a levet kell fogyasztani, de egyszerre maximálisan csak 1/2 decit szabad meginni. Ha nagyon köhögünk, akkor lehet naponta kétszer is ismételni.

A fekete retek nagyon egészséges nyersen fogyasztva. Ajánlott naponta, vagy két naponta egy fekete retek elfogyasztása.

 

ALOÉ VERA külsőleg és belsőleg

Ha fájnak az izmaink, segít a többszöri bedörzsölés friss aloé levélgéllel és feketeszezám-olajjal. Az aloé gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatóanyagai a fájó izomszövetekbe hatolnak, és segítik a tejsav elszállítását az izomzatból.

Ha van friss levél, akkor a kezelendő bőrfelületet kezelhetjük friss levéllel történő bedörzsöléssel is.

Ahhoz, hogy a gombát, mely túlsavanyítja a vért, belülről is legyőzzük, fogyasszunk naponta háromszor 20 ml aloé-lét. A szedését a tünetek elmúlása után két héttel hagyhatjuk abba.

 

Burgonya


Ősszel kiújuló gyomorfájások és fekélyek fájdalmait enyhíthetjük a krumpli áztatóvizével. Két nagy, meghámozott és megmosott burgonyát vágjunk apró kockákra, és áztassuk egy órán keresztül hideg vízben, hogy a nyálkahártyavédő anyagok belekerüljenek. Fél pohár áztatóvizet igyunk meg éhgyomorra, a maradékot a nap folyamán.

Ne öntsük ki az enyhén sós vízben főtt burgonya levét, mert napközben víz helyett ihatjuk. Krumpli-héjból teát is készíthetünk: Meghámozzuk a hibátlan héjú, megmosott burgonyát, és egy maroknyi héjat fél liter vízben megfőzzük. A főtt héját kidobjuk, a levét több részekben megisszuk. De vigyázat, csak két héten keresztül fogyaszthatjuk!

Körömvirág

Lábfürdő: A körömvirág és a zsálya antibakteriális hatású, s egyben nyugtatja a sebek, lábak irritált bőrfelületét.

Hozzávalók: 30 g zsályalevél, 30 g körömvirág, 30 g bojtorjánfű, 2 teáskanál almaecet, víz igény szerint. A vizet felforraljuk, hozzáadjuk a gyógynövényeket és az almaecetet. Kihűlés után áztassuk benne lábunkat, majd alaposan töröljük meg, és körömvirágkenőccsel krémezzük be.

Égési sebre: A kisebb, nyílt sebek és sérülések gyógyulását segíti elő a körömvirágvaj.

Hozzávalók: 70 g körömvirág, 100 g vaj. A frissen szedett virágokat szétmorzsoljuk, és ráöntjük az olvadt vajat. A keveréket gőz fölött kb. 70 fokra melegítjük, és többször megkeverve 20 percig állni hagyjuk. Ezt követően egy kendőn gondosan átszűrjük.

Zsíros bőrre: A körömvirág vértisztító hatóanyagai a bőr gyulladt pattanásait, mitesszereit is gyógyítja.

Hozzávalók: 100 ml desztillált víz, 20 g körömvirág, 20ml mandulaolaj, 100 mg semleges alapkrém. A forralt vizet a virágokra öntjük. Lefedve hagyjuk kihűlni. Finom szűrőn átszűrjük. Hozzákeverjük az olajat. Az olajos- vizes keveréket gondosan elvegyítjük az alapkrémmel, simára keverjük és porcelántégelybe tesszük.

 

NAPÉGÉS

 Nyáron az erős napfény megégeti a bőrünket. Fájdalmasan ég, érzékeny, húzódik és nagyobb fokú égéskor fel is hólyagosodik a bőr.

 Egy jó házi enyhítő pakolás leégés esetére a túrópakolás: azt már sokan tudják, hogy jótékonyan hat a leégett, gyulladt bőrre a hideg tejföl. Most nagyanyáink másik házi szerét ajánlom.

Öt evőkanál túrót el kell keverni annyi tejjel, hogy krémszerű legyen. Ezt kenjük gézlapra, vagy tiszta vászonruhára és óvatosan helyezzük az égett bőrre. Addig hagyjuk fent, amíg kellemesen hűt, majd többször cseréljük ezt a  borogatást.

 

 ALKOHOL mint gyógyszer

Az alkohol kis mennyiségben nem növeli a vérnyomást, de nagy mennyiségben serkenti az érszűkítő adrenalin és noradrenalin anyagok termelődését, ezért ne igyon napi 1-2 dl bornak megfelelő mennyiségű alkoholnál többet!

 Ekcémára


A zabban sok a B-vitamin, E vitamint és telítetlen zsírsavakat is tartalmaz. Sok ásványi anyag:  a cink, réz, vas – mindezek kellenek az egészséges bőrhöz.

Jó ha a zabot nem csak esszük, hanem a megdarált szemeket egy harisnyába vagy muszlin zsákocskába téve a csapra illesztjük vagy szivacsként használjuk fürdésnél. Az így képződött tejszerű emulzió elősegíti a bőr hidratálását.

Tengeri betegség, émelygés

 - Német kutatók felfedezték, hogy a gyömbér közvetlenül hat az emésztőrendszerre, csillapítja az émelygést, valószínűleg a benne található esszenciális illóolajok miatt. Tablettában is kapható, de ha egy kis termoszba meleg vizet teszünk néhány szelet friss gyömbérrel, azt kortyolgathatjuk az utazás alatt.

 

ALMA

Naponta egy alma, az orvost távol tartja! " - tanította nagymamám.
A sokféle gyümölcs közül mégis mire jó az alma?
Az almafa termése, magja, gyökere egyaránt gyógyhatású!

Az almafa és az alma mindenkinek ismerős, gyümölcse miatt nálunk szinte mindenhol termesztik.
Az almafának azonban nemcsak a gyümölcse, de gyökerének kérge is gyógyhatású.
Kevesen tudják, hogy a gyökér kérge olyan keserű glykozidáttartalmaz, amely a malária parazitáit elpusztítja, ezért egyes helyeken a kinin pótszereként is ismert.

A nyers, reszelt alma különböző eredetű hasmenésnek jól bevált gyógyszere.
Nyersen emésztést segítő hatású, vitamin, foszfor és almasav tartalma miatt pedig az agyműködésre is jótékony hatással van.
Szabályozza a vese és a máj működését.

Tapasztalatok azt mutatják, hogy azokon a helyeken, ahol az almát termesztik, ezáltal nagyobb mennyiségben fogyasztanak a gyümölcséből, a köszvényes betegség ritkán fordul elő.

Almadiéta hasmenés esetén:
A betegnek korához mérten 500 - 1500 gr kimagozott almát adunk anélkül, hogy folyadékot kapna. 3 nap után könnyű étrend megengedett.

Almakúra ajánlott köszvény, elhájasodás, vese és húgycső betegségeinél. Ilyenkor az almán kívül a napi étrendbe esetleg egy kevés rozskenyér vagy kétszersült beiktatható. Általában szintén 3 napig ajánlott a kúra.

Az almalé frissen üdítő és kiválasztást fokozó hatású, láz, gyulladás, rekedtség, álmatlanság, köszvény és emésztési zavaroknál kifejezetten ajánlott.

Figyelem! ha az almalé gyomornyomást vagy hasmenést okoz, a kúrát azonnal abba kell hagyni!
Amikor almalevet iszunk, nem ajánlott füstölt húsokat, erősen fűszerezett és pácolt ételeket fogyasztani, és az alkoholtól is ajánlott tartózkodni.

Az almasavó étvágynövelő hatású, a nyelv lepedékét eloszlatja, enyhíti a kínzó, hurutos köhögést. Ilyenkor az elfogyasztandó mennyiség egyénenként változik, gyenge gyomrúak naponta 1 - 2 evőkanállal fogyasszanak belőle.

Almamustot izületi, gyulladásos betegségeknél ajánlunk. Hasonló hatása van a tiszta almabornak is, melynek ezenkívül a nőknél menstruációt elősegítő hatása is van.
Az almamust és almabor kedvelt háziszer orsógiliszta és galandféreg kiűzésére is.

Az almahéj teája tápláló, legyengült szervezetnek nyugtató, elhízásra hajlamosaknak mindennapi italuk lehet.

Almasavó készítése: Almabort vízzel, tejjel egyenlő részben összkeverünk és felmelegítjük (nem főzzük!). A melegítés hatására túrószerű anyag válik ki belőle, ekkor egy szűrőbe öntjük, melyen a túró föntmarad, a szüredéket pedig a fent említett esetekben fogyasztjuk.

Az almával a mitológiában is találkozunk. A megtermékenyülés, érzéki szerelem és az eredendő bűnnek a szimbóluma volt.
A görögöknél és a rómaiaknál az étkezés végét is jelezte : ab avo usque ad mala = a tojástól az almáig.

 CICKAFARK

A cickafarkfű gyűjtése: Júniustól őszig virágzik. A cickafarkvirágot üde nyílásban kell gyűjteni: a virágzati ernyőket úgy kell szárukról lecsípni, hogy tetejüktől számítva, szárrészükkel együtt ne haladják meg az 5-6 cm hosszúságot. Fűárunak a növény virágzó, leveles szárai legfeljebb 30-40 cm hosszúságban vághatók el. A levélárut a tavaszi tőlevelek gyűjtésével állítják elő.

A cickafarkfű hatóanyaga: A virág több, a növény egyéb része kevesebb kék színű, azuléntartalmú illóolajat tartalmaz (0,1-0,5%). Van továbbá achillein glukoalkaloid, keserűanyag, cseranyag, nikotinsav, aszpargin, egyglikozida, zsírosolaj, gyanta, és szénhidrát tartalma is. Csakis az orvosi cickafark és az alakkörébe tartozó fajok tartalmaznak azulénes kékolajat: cickafarkolajat (8-10%).

A cickafarkfű gyógyhatása:
Külsőleg:
Fogíny-, szem- és általában gyulladásokra öblögető és borogatószer. A cickafarkolajjal gyulladást megszüntető kenőcsök készülnek. Az azulénes kenőcs a gyulladást nem folytja el, hanem a lefolyását gyorsítja.
Belsőleg
A cickafarkfű tea étvágyjavító, emésztést serkentő, görcsoldó, epe- és májműködést elősegítő, menstruációs zavarokat megszüntető, húgyszervi és légzőszervi bántalmakat gyógyító, vérnyomáscsökkentő. Viszértágulás, gyomor- és bélhurut, valamint prosztatabántalmak ellen is ajánljuk



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 26
Tegnapi: 20
Heti: 87
Havi: 374
Össz.: 151 182

Látogatottság növelés
Oldal: Házi praktikák
Természetgyógyász-Marika - © 2008 - 2024 - termeszetgyogyasz-marika.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »